System zarządzania treścią

System zarządzania treścią

System zarządzania treścią, czyli potocznie nazywany CMS to narzędzie, które umożliwia wprowadzanie i edytowanie treści na stronie internetowej. Dzięki specjalnemu panelowi możemy dokonywać wielu zmian na stronie. Tworząc własną stronę internetową swojego biznesu lub bloga, warto się zastanowić, który CMS wybrać, bo to on daje nam wszelkie możliwości wprowadzania zmian na stronie.

System zarządzania treścią – jego zalety

Przede wszystkim usprawnia i przyśpiesza wprowadzenia danych. Nowy wpis na blogu, czy nawet dodanie nowej podstrony, będzie dużo szybsze i łatwiejsze. Nie wymagana jest znajomość kodu html, czy css. Trudność zarządzania CMSem jest na poziomie programu Word i edytora tekstu. Jest to również bezpieczne rozwiązanie, ponieważ nie jesteśmy w stanie zmienić kodu w systemie zarządzania treścią. Nawet jeśli zrobimy to na danej podstronie, główne części witryny są niedostępne. Dzięki temu nie musimy się martwić, że usuniemy lub zmienimy najważniejszą część kodu.

Rodzaje CMS-ów

Najbardziej popularnym CMS-em jest WordPress. To z niego korzysta zdecydowana większość właścicieli stron internetowych. Dostępne CMSy to także Joomla, Drupal. Po więcej informacji zapraszamy na bloga SliceWeb.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 5 (ostatnio: 19.09.2020 16:20:46)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz