Polska Psychoterapia

Polska Psychoterapia

Psychoterapię tworzy zespół technik wspierających leczenie rozmaite choroby oraz ograniczenia dotyczące psychologii osoby, pary lub rodziny. Wspólną charakterystyką wszystkich rodzajów psychoterapii jest – w odróżnieniu od leczenia czysto medycznego – jej międzyludzka relacja.

Psychoterapia współczesna powstała pierwotnie jako integralna część psychoanalizy, lecz obecnie jest zaadaptowana i udoskonalana także przez inne gałęzie psychologii, takie jak psychologia Gestalt i psychologia poznawcza.

Obecnie obowiązująca definicja medyczna psychoterapii odróżnia to, co powszechnie nazywa się psychoterapią, na dwie znacznie odmienne dziedziny – psychoterapię plus pomoc psycho-społeczną. Psychoterapia w ścisłym sensie jest metodą z wyboru w leczeniu zaburzeń nerwicowych (obecnie klasyfikowanych jako zaburzenia lękowe) jak również zaburzeń osobowości. Wsparcie psychospołeczne natomiast, stanowi „pomaganie” – w obszarach gdzie brak konkretnej diagnozy, jednakże chory pragnie profesjonalnego wsparcia psychologicznego. Spodziewanym efektem psychoterapii są transformacje postępowania i wzorców pacjenta, w tym także wzrost jego kompetencji emocjonalnych, na przykład na powiększenie poziomu samokontroli, lepsze radzenie sobie z lękiem i stresem, wzrost samooceny, poprawę zdolności tworzenia, więzi, współpracy i komunikowania się z otoczeniem, albo na zmianę osobistej zachęty do aktywności.

Psychoterapia związków warszawska Różnice przekonań lub trudności prędzej czy później stają się częścią każdego małżeństwa. Partnerzy rozwiązują je używając własnego arsenału pomysłów. Większość par jednak, z biegiem czasu, dochodzi do sytuacji, w której pewnych problemów nie może już rozwiązać, nie potrafi o nich mówić i wszelkie wcześniejsze sposoby radzenia sobie z nimi szwankują. Potrzeba znalezienia skutecznych metod radzenia sobie z konfliktami nieraz przyjmuje niebezpieczny obrót – po wielokroć jest to zdrada, oddawanie się niebezpiecznym zajęciom, lub oddalenie. Wśród bardziej trwałych metod rozwiązywania konfliktów lub poszukiwania możliwości wzrostu związku jest terapia par(terapia prowadzona po angielsku – psychological help in English ). Większość par dzięki wspólnej pracy nad swoim związkiem odkrywa sposoby by być w bardziej intymnej relacji nie tylko z małżonką lub małżonkiem, ale również zbliżyć się do swoich głębokich przeżyć i przekonań. Efektem takiej pracy psychologicznej jest lepsza komunikacja, bardziej korzystna atmosfera i większy stopień zadowolenia z małżeństwa. Część par postanawia udać się na terapię par wcześniej – zanim ich konflikty okażą się ich przerastać – jako procedura wspierania i wzrostu swojego małżeństwa.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 33 (ostatnio: 30.08.2021 14:16:12)
  • yahoo: 13 (ostatnio: 26.01.2017 19:39:01)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz