Meble w stylu vintage

Meble w stylu vintage

Większość mebli dostępnych w Meblarni można określić jednym mianem stylu vintage. Czym on jest? Skąd się wziął? I jak można go wykorzystać w meblarstwie?

Samo słowo vintage pochodzi ze słownika osób zajmujących się produkcją wina. Oznacza dla nich wino wyprodukowane w jednym sezonie. Właśnie to ścisłe powiązanie z jednym sezonem, a dalej: okresem, epoką stało się istotą vintage jako stylu. Początkowo tylko w modzie, już w XIX wieku – kiedy polegał on na noszeniu rzeczy pochodzących z innej epoki. Współcześnie rozciągnął się także na muzykę i sztukę użytkową, w tym właśnie projektowanie wnętrz. Do niedawna vintage były tylko meble POCHODZĄCE przynajmniej sprzed 20 lat, dziś są także wszystkie produkty stylizowane na minione dekady.

Vintage możemy wprowadzić do pomieszczeń na 3 sposoby: albo wyszukując antyki i starocie, restaurując je i umieszczając w swojej przestrzeni, albo wybierając meble w stylu vintage produkowane współcześnie, albo wybierając nowoczesne produkty, które dodatkowo ozdobiono elementami tego stylu.

Do Meblarni zapraszamy po stylowe meble wzorowane na tych, które moglibyśmy znaleźć w domach dziadków i pradziadków.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 24 (ostatnio: 17.06.2021 13:26:11)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz