Masaż Wrocław

Masaż Wrocław

W masażu wykorzystuje się głównie bodźce mechaniczne odkształcające tkanki. Ucisk na tkanki wywołuje zmiany zarówno miejscowe jak i ogólnoustrojowe (na zasadzie odruchu). Ogólnie masaż klasyczny powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, normalizację napięcia mięśniowego, przemieszcza zalegającą chłonkę w kierunku węzłów chłonnych.

Masaż ma szerokie zastosowanie terapeutyczne. W chorobach pulmonologicznych stosuje się rozluźniający masaż klatki piersiowej z uwzględnieniem przestrzeni międzyżebrowych, ale również masaż grzbietu, obręczy barkowej i karku. Masaż klatki piersiowej wykonuje się najczęściej w leżeniu tyłem. Jak w każdym przypadku masażu intensywność i czas zabiegu dobiera się indywidualnie do pacjenta i jego stanu zdrowia.

Głównym celem masażu klatki piersiowej jest rozluźnienie napiętych mięśni, ułatwienie oddychania i odkrztuszania zalegającej wydzieliny.

Najpopularniejsze techniki masażu wchodzące w skład zabiegu:

Głaskanie: ruchy podłużne od mostka, wzdłuż obojczyka w kierunku stawów ramiennych; poprzeczne od mostka do linii pachowej, u mężczyzn w 3 pasmach, a u kobiet w 2 z ominięciem gruczołu piersiowego. Głaskanie poprzeczne głębokie fizjoterapeuta wykonuje wzdłuż przebiegu żeber.

Rozcieranie: podłużne i poprzeczne, analogicznie do głaskania.

Ugniatanie: podłużne i poprzeczne, analogicznie do głaskania. „Przepychanie fałdu” od mostka w kierunku linii pachowej wzdłuż przebiegu żeber. U kobiet omija się gruczoł piersiowy.

Oklepywanie: metodą „miotełkową” albo „łyżeczkową” oklepuje się boczną okolicę mostka oraz szczyty płuc.

Wstrząsanie: podłużne i poprzeczne, wzdłuż żeber (każdy palec w innej przestrzeni międzyżebrowej).

Wibracja: labilna albo stabilna; ciągła (5 – 15 sec) albo przerywana (2 – 3sec).


Ocena: 4,33/5 (3 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Lokalizacja na mapie:

Szerokość geograficzna: 51.1161001, Długość geograficzna: 17.0601547

Odwiedziny botów:
  • googlebot: 38 (ostatnio: 04.09.2017 22:19:07)
  • yahoo: 13 (ostatnio: 31.12.2017 09:20:39)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz