Marynarki damskie

Marynarki damskie – jak je dobrać?

Zbliża się wiosna, na zewnątrz robi się coraz cieplej, pora więc na wiosenne zakupy! Oczywiście na pierwszy ogień pójdą marynarki damskie, które nie tylko świetnie spiszą się w codziennym looku, ale także biznesowym. Fasonów, rodzajów, modeli marynarek jest bardzo dużo. Mogą być jednorzędowe, długie, krótkie, szanelki. Jest w czym wybierać! Nie jednak kobieta będzie miała więc problem, który model wybrać, żeby wyglądać idealnie. Oczywiście wszystko zależy od typu figury. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze tego wierzchniego odzienia.

Na co zwrócić uwagę podczas kupna marynarek?

Marynarki damskie pasują do wielu rzeczy. Można je nosić do spódnicy i spodni, jak Ci wygodniej. Mają podkreślać styl i dodawać elegancji. Przy wyborze zwróć więc uwagę na to, żeby marynarka była wygodna. Jak to sprawdzić? Wyciągnij ręce do góry i sprawdź czy robisz to bez skrępowania. Kolejną ważną cechą marynarek, na którą powinnaś zwrócić uwagę jest ich tkanina. Najlepiej, żeby była to wełna (z domieszką jedwabiu). Sztuczne tkaniny będą nieprzewiewne. Pamiętaj, że marynarka damska nie może być opięta – wyjątkiem są tutaj ciuchy typu oversize. Jeśli Twoja sylwetka nie jest idealna pamiętaj, żeby nie kupować marynarek z podłużnymi cięciami. Ostania, ale wcale nie najmniej ważna kwestia to kolorystyka. Marynarka musi pasować do Twojej karnacji czy koloru włosów. Brunetki powinny wybierać kolory ciemne, natomiast blondynki świetnie wyglądają w brązowym lub zielonym. Przed zakupem określ również typ swojej figury. Nie każda marynarka będzie dobrze leżeć na każdej kobiecie. Pamiętaj, że to Ty masz się w niej dobrze czuć.

Na koniec mamy dla Was ciekawostkę. Czy wiesz, że marynarki damskie pojawiły się w kobiecych garderobach już 200 lat temu? Od tamtej pory codziennie są one wyznacznikiem dobrego gustu i stylu.

Dodaj komentarz