Likwidacja hurtowni – jak to zrobić bezboleśnie?

Likwidacja hurtowni - jak to zrobić bezboleśnie?

Proces likwidacji hurtowni wydaje się być długi, uciążliwy, zajmujący dużo czasu i niepewny pod względem poniesionych zysków i strat. Towar można zniszczyć lub sprzedać. Większość przedsiębiorców decyduje się na drugą opcje, gdyż jest bardziej dochodowa i wygodniejsza. Jak to wygląda?

Likwidacją hurtowni zajmują się profesjonalne firmy, które odkupują towar zalegający w magazynie. Ze względu na duże ilości towaru, profesjonalne firmy odkupujące organizują transport na terenie kraju i za granicą, pokrywając koszty z nim związane. Nie trzeba wypełniać wielu formalności, przyczyna likwidacji nie jest ważne, rozliczenie odbywa się w formie gotówkowej.

Likwidacja hurtowni, a wypełnianie PITu

Nie ma konieczności rozliczania PIT-u, jeśli trwałe środki zostały przekazane na potrzeby prywatne, gdy rozdaje się towar rodzinie lub znajomym. W sytuacji gdy osoba zajmująca się likwidacją hurtowni posiada towary o krótkim terminie ważności, najbardziej opłaci się wyprzedaż. Wówczas trzeba liczyć się z przychodem i koniecznością zapłacenia niewielkiego podatku od tego przychodu. Będzie to jednak mniejsza kwota niż PIT od wycenionego remanentu według cen zakupu.

Więcej szczegółowych informacji dotyczących likwidacji hurtowni znajdziesz tutaj http://odkupimy.com/towar-likwidacji-hurtowni/


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 9 (ostatnio: 08.10.2019 03:22:02)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz