Konserwacja kotła

Konserwacja kotła

Wiosna i początek lata to znakomity okres na konserwację kotła. Warto się tym zająć, gdyż zanieczyszczenia pozostawione na dłużej mogą być trudniejsze do usunięcia. Ponadto, urządzenie będzie gotowe do pracy w momencie pierwszych jesiennych spadków temperatur.

Konserwacja kotła – na co zwrócić uwagę?

Pierwszym krokiem, jaki warto wykonać, jest oczyszczenie rewizji komina. Pozwoli to uniknąć cofnięcia się zanieczyszczeń do wnętrza kotła. Podstawą jest oczywiście oczyszczenie komory spalania z resztek paliwa i innych zanieczyszczeń. Ponadto, należy przyjrzeć się zasobnikowi paliwa, a także podajnikowi i samemu palnikowi. W przypadku urządzeń z nadmuchem, warto sprawdzić czystość wentylatora i w razie potrzeby usunąć nadmiar pyłu.

Gdzie znajdę informacje na ten temat?

Przygotowując się do czyszczenia kotła, warto dokładnie zapoznać się ze specyfikacją techniczną urządzenia. Znaleźć tam można nie tylko wskazówki, ale przede wszystkim informacje dotyczące konstrukcji, na podstawie których można wywnioskować co wymaga czyszczenia. Pomocne będą także artykuły takie jak „Konserwacja kotła„. Wykonując prace konserwacyjne, należy zadbać o bezpieczeństwo swoje i urządzenia. Źle wykonane czyszczenie może spowodować uszkodzenie wielu wrażliwych podzespołów.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 4 (ostatnio: 17.06.2019 13:16:18)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz