Jak jest zabezpieczony kocioł klasy 5?

Jak jest zabezpieczony kocioł klasy 5?

Jedną z grup zabezpieczeń stosowanych w kotłach klasy 5 jest ochrona przeciwpożarowa. Polega ona na ograniczeniu możliwości cofnięcia się żaru z komory spalania przez podajnik paliwa do zasobnika, w którym zgromadzony jest ekogroszek lub pellet. Jak więc jest zabezpieczony kocioł? Systemów jest wiele, gdyż każdy producent stara się coś w nich udoskonalić. Jednak ogólna zasada ich działania zwykle jest bardzo podobna.

Jak jest zabezpieczony kocioł klasy 5? Mechanicznie lub elektronicznie

Wśród zabezpieczeń przeciwpożarowych wyróżnić można dwie główne grupy. Elementy mechaniczne mają za zadanie fizycznie oddzielić ogień od paliwa w zasobniku. Często więc w kotle znajdziemy różnego rodzaju klapy lub śluzy oraz zasobniki pośrednie, które w sposób wyraźny stanowią granicę między urządzeniem grzewczym a magazynem węgla lub pelletu. Elektronika natomiast to przede wszystkim czujniki temperatury, które w przypadku jej wzrostu w podajniku uruchamiają proces zrzutu paliwa do komory spalania.

Dowiedz się więcej

Obok dwóch pokrótce omówionych systemów, znajdziemy również rozwiązania wodne. Więcej informacji o tym, jak jest zabezpieczony kocioł klasy 5, znajdziesz pod adresem http://kotly-klasy-5.pl/zabezpieczenia-przeciwpozarowe-kotla.html. Serdecznie zapraszamy do lektury!


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 10 (ostatnio: 02.06.2019 03:03:28)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz