Jak dobrać rakietę tenisową

Jak dobrać rakietę tenisową

Pierwsze kroki z tenisem należy stawiać z dobrze dobraną rakietą. Jak jednak dobrać rakietę tenisową pod swoje potrzeby?
Tak na prawdę wszystko zależne jest od tego jaką osobą jesteśmy. Inne rakiety potrzebne są dla osób, które są dorosłe, inne będą wymagane dla dzieci.

Co należy wziąć pod uwagę przy dobieraniu rakiety tenisowej?

Jednym z najbardziej istotnych cech rakiety tenisowej jest jej waga. Jest ona podawana w gramach. Dla dorosłych mężczyzn, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tenisem oraz średnio zaawansowanych kobiet nadają się doskonale rakiety lekkie czyli te w przedziale wagowym 235-260g. Rakiety o średniej wadze to te pomiędzy 261 gram, a 285 (mężczyźni grający amatorsko, kobiety i młodzież zaawansowana tenisowo) oraz ciężkie dla zawodowych graczy. Pod uwagę wziąć także trzeba wielkość główki, obwód rączki, sztywność ramy, balans, materiał. Aspektów tego jak dobrać rakietę tenisową jest na prawdę wiele. Jeżeli jest to nasz pierwszy zakup najlepiej o pomoc poprosić obsługę sklepu tenisowego. Zachęcamy do wizyty w tym celu w sklepie tenisowym w Krakowie przy Błoniach. W sklepie pracują osoby grające na co dzień w tenisa oraz trenerzy.

Jeżeli jednak chcesz samodzielnie dobrać rakietę zapoznaj się koniecznie z artykułem przygotowanym przez profesjonalistów zamieszczonej w linku.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 10 (ostatnio: 11.09.2018 11:51:46)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 23.01.2018 00:53:31)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz