Czym jest ulga termomodernizacyjna

Czym jest ulga termomodernizacyjna

Remont budynku to duże obciążenie finansowe dla każdego. Podjęcie się takiej inwestycji może jednak przynieść oszczędności w późniejszym czasie. Wzrost troski o ekologię spowodował, że ustawodawca chętnie wspiera inicjatywy mające na celu obniżenie zapotrzebowania na energię w naszych domach. Jedną z form pomocy jest wprowadzona w tym roku ulga termomodernizacyjna.

Czym jest ulga termomodernizacyjna?

Jest to forma wsparcia, która pozwala właścicielom i współwłaścicielom budynków mieszkalnych jednorodzinnych odliczyć od postawy podatku część kosztów poniesionych w ramach inwestycji. Możliwości jest tutaj bardzo wiele – ulgi dotyczą zarówno materiałów budowlanych tj. ocieplenia, okna, drzwi, jak i nowoczesnych kotłów stałopalnych, gazowych lub olejowych, czy np. węzłów cieplnych. Warto zainteresować się tym, czy spełniamy wymogi dotyczące odliczeń.

Gdzie znajdę więcej informacji na ten temat?

Podstawowym źródłem wiedzy na temat ulgi są oczywiście strony organów państwowych i samorządowych. Warto jednak również zajrzeć do artykułu omawiającego czym jest ulga termomodernizacyjna, dostępnego na blogu Kotły Klasy 5 pod adresem http://kotly-klasy-5.pl/ulga-termomodernizacyjna.html. Każde informacje na ten temat mogą się okazać bardzo przydatne.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 3 (ostatnio: 10.04.2019 01:06:27)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz