Amortyzator teleskopowy

Amortyzator teleskopowy

Głównym zadaniem amortyzatora teleskopowego jest zapewnienie prawidłowej przyczepności kół. Tłumi drgania na nierównościach, zamieniając energię kinetyczną wahań na cieplną oleju i gazu, którym jest wypełniony. Dzięki temu spada ryzyko utraty kontroli nad pojazdem, spowodowanej oderwaniem kół od powierzchni drogi.

Kiedy należy wymieniać amortyzator teleskopowy?

Podane dalej informacje mają charakter ogólnych zaleceń, zawsze należy sprawdzić instrukcje dostarczane przez producenta pojazdu. Najczęściej amortyzatory teleskopowe zmieniane są co ok. 60-80 tys km przebiegu. Wyjątkiem są oczywiście awarie. Nowy produkt osiąga skuteczność rzędu 70%. Zmianę należy wykonać, gdy wartość ta spadnie do ok 20-30%. Należy również dbać o to, by amortyzatory na jednej osi cechowały się zbliżoną skutecznością. Wymiana jest niezbędna, gdy różnice sięgną 20%. Testowaniem tych wartości zajmują się stacje diagnostyczne. Awarię można rozpoznać podczas jazdy, gdy auto zaczyna się przechylać na boki, pojawia się efekt „przysiadania” na tylnej osi lub jest kłopot z utrzymaniem kierunku jazdy.

Gdzie kupię nowe części?

Nowy amortyzator teleskopowy znaleźć można na stronie internetowej sklepu e-autoparts.pl. Dostępne jest tam również więcej informacji na temat produktów oraz wygodna wyszukiwarka, która ułatwia dopasowanie komponentów do konkretnego pojazdu.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 6 (ostatnio: 04.07.2019 07:05:06)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz